| 25 خرداد 1400
En  | 
دولت یک هزار قطعه زمین به طرح‌های فرهنگی ، ورزشی و صنعتی کرمان اختصاص داد

 دولت یک هزار قطعه زمین به طرح‌های فرهنگی ، ورزشی و صنعتی کرمان اختصاص داد

بیش از یکهزار قطعه زمین برای اجرای طرح‌های آموزشی، درمانی، فرهنگی، ورزشی، صنعتی و سایر کاربردها
پنجشنبه، 06 خرداد 1400 | امتیاز: Article Rating

معاون املاک و حقوقی راه و شهرسازی استان کرمان گفت: بیش از یکهزار قطعه زمین برای اجرای طرح‌های آموزشی، درمانی، فرهنگی، ورزشی، صنعتی و سایر کاربردها در اجرای مواد 100 ، 22 و بخشنامه‌های سازمان ملی زمین و مسکن توسط این اداره‌کل در استان واگذار شده است.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان

علی عباسی پور در شامگاه چهارشنبه پنجم خرداد ماه بعد از جلسه کمیته فرعی کارگروه قراردادهای مهلت سپری شده  از آغاز فعالیت کارگروه پیگیری و نظارت بر قراردادهای واگذاری طرح‌های غیر مسکونی از ابتدای سال جاری خبر داد و افزود: نظارت مستمر جهت اجرای طرح‌های یاد شده در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی از مجریان طرحهای یاد شده تقاضا کرد که در بازه زمانی تعریف شده در قراردادهای واگذاری نسبت به اجرای طرح خود اقدام کنند و گزارش پیشرفت آن را به صورت مرتب ارائه کرده تا مشمول ابطال قرارداد و بازپس گیری زمین توسط دولت نشوند.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان اظهار داشت: فسخ قرارداد و خلع ید از زمین واگذاری در صورت اجرا نشدن به موقع طرح ، در قراردادهای مربوطه پیش بینی شده و تنها با ارسال رسمی اظهارنامه به مجری طرح ، قرارداد واگذاری فسخ و از درجه اعتبار ساقط و از زمین خلع ید و به دولت عودت می‌شود.

وی تصریح کرد: در این راستا، کارگروه فرعی پیگیری و نظارت بر قراردادهای واگذاری در ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌های تابعه تشکیل و در حال انجام وظیفه است.

عباسی پور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شماره ۱۶۵۶ یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن در استان کرمان راه اندازی و آماده دریافت شکایات و گزارشات  مردمی در خصوص تصرف و دست اندازی زمین خواران به اراضی دولتی می باشد از عموم شهروندان درخواست نمود در امر حفاظت از اراضی دولتی به یاری مامورین حفاظت همت گمارند و در صورت مشاهده تصرف اراضی دولتی سریعا با شماره فوق تماس بگیرند و مراتب را اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه افراد می توانند از مجاری قانونی برای دریافت زمین اقدام کنند تاکید کرد: دولت با تصرف‌های غیرقانونی به شدت برخورد میکند

تصاویر
  • دولت یک هزار قطعه زمین به طرح‌های فرهنگی ، ورزشی و صنعتی کرمان اختصاص داد
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها